AKCIJA Dargana Lauke: 15% nuolaida visoms prekėms iki pirmadienio.

Nuolaidos kodas: NorimSaulės15

J. R. R. Tolkien knygos

Anglų mokslininkas ir Oksfordo universiteto profesorius, John Ronald Reuel Tolkien, kurio vardas amžiams įrašytas į pasaulinės literatūros istoriją dėl vieno iš geriausių visų laikų fantastikos kūrinių – „Žiedų valdovas”. Šio kūrinio sugalvotas nuostabus pasaulis, kuriame gyvena hobitai, elfai, nykštukai, orkai ir įvairios kitos pasakiškos būtybės, iškyla kur kas daugiau nei paprasta fantazija.

Gimęs 1892 metais Pietų Afrikoje, Tolkienas, vos trejų metų, su mama grįžo į Angliją po tėvo mirties. Mama pati mokė būsimąjį rašytoją ir pažįstino su katalikų tikėjimu. Po anglų kalbos studijų Oksfordo universitete, Tolkienas tapo britų armijos leitenantu ir dalyvavo Somos mūšyje. Sveikatos sutrikimų pasitaikius, jis grįžo į Angliją ir pradėjo kurti savo pirmąją knygą „Prarastų sakmių knygą”.

Oksfordo universitete dirbdamas, Tolkienas buvo daugiakalbis, įvaldęs ne tik anglų kalbą, bet ir lotyniškai, graikiškai, islandų kalbą, senąsias germanų kalbas, taip pat sukūręs dvi dirbtines kalbas iš suomių ir valų.

Jo žymiausios knygos, „Hobitas” ir „Žiedų valdovas”, buvo parašytos mažame Birmingamo kaimelyje. „Hobitą” Tolkienas pradėjo kaip vaikams skirtą pasaką, bet pamažu į ją įpynė mitologijos elementų. „Žiedų valdovą” jis kūrė septyniolika metų, o baigęs, knyga pasiekė didžiulį pasisekimą. Ji netgi tapo trilogijos filmų „Žiedų valdovas” pagrindu.

Iš viso rašytojas parašė 13 knygų, o po tėvo mirties jo sūnus Christopher surinko dar devynias. Tolkieno įtaka pasaulio fantastikai yra nepaprastai didelė, prilyginama Leonardui da Vinci meno srityje ir „The Beatles” muzikai. Viduržemės gyventojai ir būtybės tapo neatsiejama šiuolaikinės maginės fantastikos dalimi, pasirodantys daugybėje knygų ir kompiuterinių žaidimų.

Nors Tolkienas mirė 1973 metais, jo įtaka ir kūryba tęsiasi amžiams. Tolkienas ir jo žmona Edita palaidoti Wolvercote kapinėse Oksforde. Su Editos Tolkieno gimė keturi vaikai: Johno Francisco Reuelio, Michaelo Hilaryʼio Reuelio, Christopherio Johno Reuelio ir Priscillos Annės Reuel.

Title

Go to Top