Paskelbta: 4 spalio, 2022705 žodžiai3,5 min. skaitymo laiko

Puikiai suvokiame tai, kad transporto priemonių naudojimas šiandien yra itin plačiai visame pasaulyje paplitęs reiškinys. Drąsiai galima teigti, kad per pastaruosius dešimtmečius, transporto priemonių populiarumas sparčiai augo. Būtina suvokti tai, kad kiekvienam iš mūsų jos gali būti labai naudingos ir suteikti galimybes judėti laisvai, tada kada norite ir kur norite. Kita vertus, transporto priemonės tikrai turi savų privalumų ir trūkumų. Tačiau, gyvenime ir taip yra labai daug neigiamų emocijų, tad apie jas šiandien nekalbėkime. Gi, automobilis yra tiesiog puikus įrenginys, kuris mums gyvenime suteikia itin daug privalumų, leidžia pažinti aplink esančias vietas, žmones ir pan. Gerai žinome tai, kad būtent jo dėka ir yra įmanomas toks spartus gyvenimo ritmas, galime nuveikti tiek daug skirtingų dalykų per 24 valandas. Tačiau, turime suvokti tai, kad nieko nėra svarbiau kaip tik mūsų poilsis. Tad, prisiminkite, kad net vairuodami tikrai labai pavargstate. Tarkime, tokia kelionė, kuri trunka ilgiau nei 2 – 3 valandas, atima tikrai labai daug energijos. Drąsiai galima teigti, kad poilsis čia yra vienas iš saugios kelionės rodiklių. Na, o šis aspektas bet kokiu metu yra dominuojantis. 

Kita vertus, labai svarbu kaip numatytas poilsis gali būti užtikrinamas. Tarkime, bent 10 – 15 minučių skirkite laiko pailsinti savo akis, ramiai pavalgyti, atsigerti ar tiesiog pasėdėti gryname ore. Čia tinka bet kokios pozityviai nuteikiančios aplinkos ir veiklos. Žinoma, jei kelionė turi būti kaip mat tęsiama, nuostabu, jei kartu su jumis keliauja ir vairuotoją poziciją perimti galintis asmuo. Tai reiškia, kad galėsite dalintis numatytu krūviu ir kiekvienas iš jūsų be streso ir tinkamai pailsės. O tai labai svarbu tam, kad kelionėje būtų užtikrinamas mūsų jau minėtas saugumas. Be kita ko, šiuo klausimu, labai svarbūs gali būti ir tokie aspektai kaip padangos. Puikiai suvokiame tai, kad būtent jų dėka transporto priemonė gali būti stbili, išvengti kenksmingų aplinkos veiksnių, prisitaikyti prie skirtingos kelio dangos ir pan. 

Kiek kainuoja transporto priemonės kasdienis eksploatavimas?

Kuomet kalbame apie investicijas į transporto priemones, negalima pamiršti to, kad visą tai lemia ne tik transporto priemonės įsigijimo kaina, tačiau ir kasdienai būtinos išlaidos. Žinoma, viena iš sudedamųjų dalių yra ne kas kita, kaip tik kuras. Tačiau, kur kas svarbesnis aspektas čia yra patikimos žieminės padangos. Gerai žinome tai, kad nuolat kyla klausimas, kokios padangos yra pačios geriausios, o kokių, galbūt, ir nėra verta įsigyti? Tačiau, turime suvokti tai, kad pasirinkimo asortimentas šiuo klausimu yra labai platus. Tad, ne kiekvienas lengvai ir greitai rasime patį geriausią variantą. Tačiau, šiuo klausimu, mums tikrai gali padėti tiek fizinėse, tiek ir internetinėse prekybos vietose dirbantys konsultantai. Jų nuomone, labai svarbu atkreipti dėmesį į tokius padangų parametrus/savybes, kaip:

  1. Padangos tipas;
  2. Padangos plotis;
  3. Padangos aukštis;
  4. Padangos skersmuo;
  5. Padangos pasirinkimas atsižvelgiant į sezoniškumą;
  6. Gamintojo prekės ženklas ir pan.

Žinoma, tai yra tik vieni iš pagrindinių esmines padangos pasirinkimo savybes lemiančių kriterijų. Tačiau, ne ką mažiau dėmesio turėtume skirti ir tokiems aspektams, kaip būklė, dygliavimas, apkrovos ar greičio indeksas, paskirtis ir savybės. Be jokios abejonės, apie padangų pasirinkimo kriterijus būtų galima kalbėti labai daug. Kiekvienas vairuotojas turi žinoti bent pagrindinius aspektus. Kitu atveju, net paprasčiausias padangų pirkimo, o juo labiau jų keitimo veiksmas gali tapti viena iš sudėtingiausių užduočių gyvenime. 

Būtina suvokti  tai, kad artėjant lapkričio mėnesiu apie žiemines padangas ir jų pasirinkimą lemiančius veiksnius galvojame vis dažniau. Norime pastebėti, kad itin reikšminga atkreipti dėmesį į jų ženklinimą. Etiketėje gali būti nurodomi šie kriterijai: sukibimas su šlapia kelio danga, degalų sąnaudos, triukšmingumo lygis ir panašios savybės. Šiuo metu ES reikalavimai transporto priemonių padangų eksploatavimo klausimu yra labai griežti. Tad, jei pasirinksite netinkamai, tai gali turėti ne tik labai didelės reikšmės jūsų saugumui, transporto priemone, tačiau ir kitiems eismo dalyviams, aplinkai ar net pačiai kelio dangai. O reikalavimų nevykdymas gali numatyti ir tam tikras pinigines baudas.

Palikite komentarą

Kitos apžvalgos