admin

Tauragės krašto dvarų beieškant

14,99 

17% Off

Liko 4

Nauja, informatyvi knyga apie Tauragės krašto dvarus.

Išleido Tauragės Kraštotyros draugija.

Liko 4

Junkis prie FB Grupės

Aprašymas

Knyga parengta pagal Tauragės kultūros paveldo tarnyboje beveik 40 metų dirbusio Tauragės garbės piliečio, kraštotyrininko, leidinių apie krašto istoriją autoriaus Edmundo Mažrimo (1954 –2019) surinktą medžiagą.

1987 m. bei 1993 m. vykusių ekspedicijų metu paveldosaugininkas surinko informaciją apie 57 Tauragės krašte buvusius dvarus, jų lokaciją. Tuomet užfiksuoti duomenys ir apie dingusius kaimus, gyvenvietes, sovietinius ūkius, sukaupta istorinė medžiaga, fotografijos. Iš tų 57 buvusių dvarų šiandien į nekilnojamojo kultūros paveldo registrą įtraukti vos penki. Tauragės kraštotyros draugijos narių parengto leidinio tikslas – pateikti skaitytojams tai, ką rankraščiuose sukaupė, bet nesuspėjo suguldyti į knygos puslapius Edmundas Mažrimas. Už savo kraštotyrinę veiklą jis buvo apdovanotas G. Petkevičaitės-Bitės medaliu „Tarnaukime Lietuvai“, Tauragės rajono garbės ženklu „Už nuopelnus Tauragės rajonui“, 2018 m. jam suteiktas Tauragės Garbės piliečio vardas.

Leidinys papildytas Kraštotyros draugijos narės Irinos Sadauskienės įžvalgomis ir draugijos narės, Tauragės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Informacijos skyriaus vyriausiosios bibliografės Laimos Pikčiūnienės sudaryta bibliografine rodykle „Tauragės krašto dvarai”. Ši informacija suteiks galimybių surasti daugiau šaltinių apie Tauragės krašto dvarus.

admin

Atsiliepimai

Atsiliepimų dar nėra.

Būkite pirmas aprašęs “Tauragės krašto dvarų beieškant”

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Panašios prekės

admin

Title

Go to Top