Prisijungti prie grupės

Prenumeruokite naujienas. Naujausios knygos tiesiai jums į el.paštą.

Knygos ne prabangos prekė, o būtinybė mąstančiai visuomenei, todėl dirbame tam, kad pasiūlytume knygas už prieinamą kainą.

Knygos pigiau – Pirkite internetu, o mes operatyviai pristatysime!

Iš knygos istorijos: įdomu ir neatrasta

Knyga yra tekstinės ir vaizdinės informacijos kaupimo bei saugojimo priemonė. Ją sudaro tarpusavyje sujungti puslapiai ir žinoma – viršelis. Pastaroji, visais amžiais buvo glaudžiai susijusi ne tik su išsilavinimu, tačiau ir su kultūra bei jos puoselėjimu, turiningu laisvalaikiu ir panašiomis veiklomis. Nors pats seniausias būdas, kurio dėka galime perduoti pasakojimus ir žinias yra ne kas kita, kaip mūsų ištartas žodis, tačiau išrastas raštas visą tai iš esmės pakeitė . Pirmiausia, informacijos perdavimui buvo pradėtos naudoti molinės lentelės ir pergamento ritiniai. Na, o vėliau šiuos ritinius, pamažu, ėmė keisti įrištos knygos, kurios ir tapo pirmtaku šiandienos knygai, sudarytai iš puslapių ir viršelio.

Be jokios abejonės, iki išrandant spausdinimo presą, knygų egzempliorių dauginimas buvo itin sudėtinga veikla. Visą tai buvo įmanoma padaryti tik rankomis. Na, o perrašinėjant jas, pastarosios buvo tikrai labai brangios ir gana retos. Kalbant apie ankstyvuosius viduramžius, knygomis gėrėtis galėjo tikrai ne kiekvienas. Tai buvo tik universitetai, bažnyčios ir turtingiausi didikai. Tam, kad jų niekas nepavogtų, jos net buvo prirakinamos prie lentynų. Įdomu tai, kad pirmųjų knygų puslapiai buvo gaminami iš pergamento (veršelio odos). Tik kiek vėliau jį pakeitė popierius. 

Verta pastebėti tai, kad XV a. Išrastas spausdinimo presas iš esmės pakeitė knygos sąvoką. Ji tapo kur kas prieinamesne ir kitoms visuomenės grupėms. Be kita ko, pirmosios spausdinamos knygos kitaip dar yra vadinamos inkunabulais. Anstyvojo spaudos laikotarpio knyga buvo laikomi egzemplioriai nuo pirmosios J. Gutenbergo apie 1456 m. išleistos “Biblijos” iki 1500 m. gruodžio 31 d. Tuo metu, jų tiražas nebuvo labai didelis, tad išlikusiu spaudinių beveik nerasta. Pradžioje, spausdinant, kiekvienam puslapiui buvo naudojamos išraižytos medinės lentelės, tad toks procesas vykdavo labai ilgai. Išradus literas (medinė kaladėlė su veidrodiniu simbolio atvaizdu) tai padaryti tapo kur kas paprasčiau. 

Pažintis su knygų rūšimis ir žanrais

Nors nuo pat antikos laikų yra išskiriami trys literatūros rūšys: epas, lyrika ir drama, visą tai šiandien mėgiama analizuoti kur kas konkretesnėmis temomis. Įdomu tai, kad epiniu kūriniu yra laikomi visi tie, kuriuose istorijos yra pasakojamos trečiuoju asmeniu. Kita vertus lyrika apibrėžia subjektyvią emocinę išraišką, o drama – dialogus, o kiekvienam iš jų yra priskiriami tam tikri žanrai.

Epo žanrai:

 • Folkloro kūriniai (mitas, anekdotas, pasaka, legenda);
 • Apysakos;
 • Meninė biografija;
 • Romanai
 • Esė;
 • Pasakėčios ir t.t.

Kita vertus, lyrikos žanrais gali būti laikomi:

 • Eilėraščiai;
 • Odės;
 • Sonetai;
 • Romansai;
 • Dainos ir pan.

Drama apima šiuos žanrus:

 • Tragedija;
 • Komedija;
 • Epinė drama;
 • Misterija ir t.t.

Tačiau, be visa to, knygos gali būti išskiriamos ir į tokias kategorijas, kaip grožinė ir negrožinė literatūra. Verta pastebėti tai, kad kiekviena iš jų turi savo skaitytojų ratą. Žinoma, kur kas daugiau jų sulaukia grožinės literatūros veikalai. O čia esantis knygų temų pasirinkimo asortimentas – išties žavi. Galima rinktis iš meilės romanų, detektyvų, fantastikos, poezijos ir dar visos begalės skirtingų knygų. Jos bus puiki atsipalaiduoti padėsianti priemonė. Be kita ko, tai nepakeičiamas filosofinių minčių lobynas, gerų emocijų ir nusiraminimo šaltinis. Būtent grožinės literatūros dėka galite atrasti naujus pasaulius, pabėgti nuo kasdienės rutinos. 

Kita vertus, negrožinė literatūra taip pat gali būti labai vertinga ir įdomi. Čia pateikiama ne viena pamokanti ir įkvėpianti istorija, kurios dėka tampa kur kas paprasčiau suprasti ne tik save, tačiau ir greta esančius žmones, pasaulio tvarką. Šiai rūšiai yra priskiriami tokie žanrai kaip biografija ir autobiografija, receptų ir istorijos knygos, meno ir kelionių knygos, religinės ir saviugdos knygos, sveikatos ir psichologijos, mokslo ir verslo bei dar daugelis kitų. Tad, knygose kiekvienas iš mūsų galime rasti ne tik dalį savęs, tačiau ir tai apie ką net negalėtume pagalvoti. O asmenybei tobulėti niekada nebus gana. Būtent knygos gali būti puikia priemone, kuri taps jūsų gyvenimo kūrimo dalimi. Galima teigti, kad knygos internetu pigiau yra vienas iš didžiausių daugelio pasaulio žmonių malonumų, kurio negali pakeisti niekas.

Apie pirmąją lietuvišką knygą…

Svarbu žinoti tai, kad pirmosios spausdintos lietuviškos knygos autorius yra Martynas Mažvydas. Tai nutiko 1547 m., Karaliaučiuje. Būtent čia lietuvių rašytojas, evangelikų liuteronų kunigas ir gerai žinomas reformacijos veikėjas parengė ir išleido nedidelė, vos 79 puslapių knygą pavadinimu “Katekizmas” (org. “Katechismusa prasti žadei, makslas skaityma rašta yr giesmes del kriksczianistes bei del berneliu iaunu nauiey sugulditas”). 

Šiandien ši knyga yra laikoma nacionaliniu kultūros simboliu bei siejama su nauju lietuvių kalbos raidos etapu. Pastebėta tai, kad po knygos išleidimo kur kas sparčiau ėmė kurtis ir plėtotis dabartinės lietuvių kalbos pamatai. Visi gerai žinome pirmuosius šios knygos žodžius: „Broliai seserys, imkit mane ir skaitykit. Ir tatai skaitydami permanykit…“. Tokiais žodžiais knygos autorius kreipiasi į krikščionis, primindamas jiems kad tėvai ar seneliai galimybės skaityti ir mokytis neturėjo, nors noro tikrai nestigo. Tad, būtina tinkamai įvertinti šią suteikiamą progą. Knygoje rašytojas teigia, kad biblija ir kita religinė literatūra turi būti prieinama kiekvienam, o ne tik dvasininkams. Tad, pabrėžiama, kad jos turi būti leidžiamos būtent tautinėmis kalbomis. 

Proto galia, slypinti knygoje

Būtina pastebėti tai, kad laikui bėgant, vis mažėja temų apie kurias dar ne būtų parašyta viena ar kita knyga. Vienas iš šiandienos genijų – Elonas Maskas, kuris įkūrė tokias gigantiškas korporacijas, kaip “Pay-Pal”, “Tesla”, “SpaceX” skaitydamas net išmoko sukonstruoti raketas! Tai dar kartą patvirtina faktą, kad skaitydami galime išmokti bemaž bet ko, sužinoti daug naujų dalykų ir žinoma – lavinti savo intelektą, protą. Verta atkreipti dėmesį, kad turtingiausieji pasaulio asmenys laiko skaitymui tikrai negaili. Gi, kuo daugiau žinosite, tuo lengviau galėsite įveikti gyvenime susiklosčiusius iššūkius, nemalonias situacijas ir pan. Be kita ko, kaip mat tapsite geresniu pašnekovu. Platesnis žinių ratas, apsiskaitymas yra vienas iš svarbiausių aukšto intelekto sudedamųjų elementų. Be kita ko, knygos internetu yra laikomos geriausia smegenų mankšta. Na, o visą tai padeda išvengti tokių ligų kaip Alzhaimeris. Tad, skaityti yra ne tik labai smagu, tačiau ir visapusiškai naudinga jūsų geros savijautos ir sveikatos klausimu. Knygos mus moko pažvelgti į pasaulį visai kitu kampu. Jos atveria patirčių, perspektyvų ir istorijos lobynus. O mums kaip niekada svarbu būti empatiškais, protingais, stipriais ir išradingais. 

Ieškote produkcijos tiekėjų? Viskas vienoje vietoje – Tiekėjai