Aprašymas
„Mitai apie laimę“ supažindina su moksliniais įrodymais, teigiančiais, kad dažnai labiau viską lemia ne aplinkybės, o mūsų požiūris. Šių atradimų centre – hedonistinio prisitaikymo koncepcija, faktas, kad prisitaikyti mes gebame daug geriau, negu mums atrodo. Net po reikšmingų gyvenimo pokyčių (gerų ar blogų) esame linkę grįžti į pradinį savo laimės lygį, užmiršdami tai, kas mus labai džiugino ar atrodė nepakenčiama. Autorė pataria, kaip nereaguoti perdėtai po teigiamo posūkio ir kaip rasti kelią į priekį, užgriuvus tamsiam metui.
Daugeliui iš mūsų būdingi įsitikinimai, kad būsime laimingi tik tada, kai pasieksime tai, ką mums perša visuomenė: sukursime šeimą, susilauksime vaikų, rasime puikiai apmokamą darbą ir t. t. Šiems lūkesčiams neišsipildžius, gali ištikti vidinė krizė. Deja, neretai krizinius momentus įvertiname ne kaip galimybę tobulėti, o kaip likimo pirštą, nukreiptą prieš mus.
Šioje knygoje amerikiečių psichologė Sonja Lyubomirsky aptaria dešimt pagrindinių žmogaus gyvenimo etapų. Vieni jų suvokiami kaip pasiekimai (santuoka, vaikai, profesinis pasitenkinimas, turtas), kiti – kaip nesėkmės (viengungystė, skyrybos, finansinė griūtis, liga). Autorė teigia, kad įsitikinimai apie šių etapų įtaką mums yra ne kas kita kaip mitai, keliantys ilgalaikį pavojų gyvenimo kokybei.
Atsiliepimai
Atsiliepimų dar nėra.