Aprašymas
1945-ieji. Karo iškankintas, tačiau laisvę švenčiantis Paryžius. Žavioji kultinio filmo „Kasablanka“ žvaigždė, vienas garsiausių karo fotoreporterių ir akimirką tetrukęs slaptas romanas, amžiams pakeitęs jų likimus. Tačiau juk sakoma, kad dėl tokių akimirkų verta gyventi…
Gyvenimo džiaugsmą praradęs karo fotografas Robertas Kapa trokšta atitrūkti nuo siaubo, kurį jam teko patirti fronto linijose. Netikėtai Paryžiuje, „Ritz“ viešbučio fojė, jis išvysta aktorę Ingridą Bergman – gražiausią ir geidžiamiausią moterį, filmo „Kasablanka“ žvaigždę. Kapa taip susižavi ja, kad ryžtasi nutrūktgalviškam poelgiui. Jis pakiša raštelį po Ingridos viešbučio durimis su kvietimu į pasimatymą. Aktorė sutinka pavakarieniauti. Taip prasideda svaiginantis romanas. Įsimylėjėliai užkandžiauja Paryžiaus kavinėse ir šoka iki paryčių naktiniuose klubuose. Robertas Kapa leidžia rytus skaitydamas vonioje „Karą ir taiką“, o popietes – žirgų lenktynėse. Ingrida Bergman susitinka su kariais ir skaito jiems poeziją. Kad ir kokia nerūpestinga atrodytų kasdienybė, Kapą persekioja karo siaubas, tėvo savižudybė ir tragiška mylimos merginos žūtis. Ingrida padeda jam pamiršti dalykus, kurie gyvenimą darė sudėtingą, tačiau ji kruopščiai saugo savo reputaciją – juk Holivude jos laukia vyras ir dukra, be to, skandalas gali sužlugdyti karjerą. Meilė sugrąžino jiems džiaugsmą. Tačiau kiek ilgai žymi aktorė gali slėpti romaną?.. Apie tai pasakoja tikrais įvykiais paremta istorija, atskleidžianti, kad dažnai žmonės, kurie, regis, gyvenime turi viską, iš tiesų neturi nieko…
Ingrid Bergman (1915–1982) – švedų aktorė, vaidinusi daugelyje Europos ir Amerikos filmų. Apdovanota prestižiškiausiais kino apdovanojimais ir laikoma visų laikų ketvirtąja įtakingiausia aktore amerikiečių kino istorijoje. Geriausiai pažįstama kaip Ilsos Lund vaidmens atlikėja legendiniame filme „Kasablanka“ (1942).
Robert Capa (1913–1954) – vengrų karo fotografas, fiksavęs dramatiškas akimirkas penkiuose XX a. karuose. Pirmosios pasaulinės laisvai samdomų fotografų organizacijos įkūrėjas. Ne kieno nors kito, o būtent Roberto Capo nuotraukos vėliau įkvėpė Steveno Spielbergo filmo „Gelbstint eilinį Rajeną“ įžanginę sceną.
Alfredas Hičkokas žaismingai dramatizavo Roberto Kapos ir Ingridos Bergman santykius savo 1954 metų filme „Langas į kiemą“. Tais pačiais metais, fotografuodamas prasidedantį Vietnamo karą, Kapa užmynė ant minos ir žuvo. Jam buvo keturiasdešimt. Ingrida Bergman mirė per savo šešiasdešimt septintąjį gimtadienį išgėrusi paskutinę taurę šampano.
Chris Greenhalgh – scenaristas, rašytojas ir pripažintas poetas. Autorių galima vadinti garsenybių meilės nuotykių ekspertu. Pirmasis jo romanas – „Coco ir Igoris“ – nušvietė garsiosios prancūzų mados dizainerės Coco Chanel ir kompozitoriaus Igorio Stravinskio meilės nuotykį. To paties pavadinimo pjesė buvo pasirinkta prestižinio Kanų kino festivalio uždarymui 2009 m.
Autoriaus pasakojimo būdas labai literatūriškas, metaforiškas, netgi kinematografiškas. Sumaniai žaidžiama skirtingomis pasakojimo perspektyvomis. Chris Greenhalgh yra vienas iš retų pavyzdžių, kai rašytojas vyras itin subtiliai ir autentiškai atvaizduoja moterišką personažą.
Atsiliepimai
Atsiliepimų dar nėra.