AKCIJA: Pristatymas į Venipak paštomatus tik 1,29 €

knygos1

Kelias į Indiją. „Lietuvos ryto“ kolekcija. Nr.6

3,99 

Liko 1

Naudota, tvarkinga knyga.

Liko 1

Junkis prie FB Grupės

Aprašymas

Tai vienas pirmųjų XX a. antikolonijinių anglų romanų. Jame pateikiamas svarbus to meto klausimas: ar įmanomi normalūs santykiai tarp Vakarų ir Rytų? Romane ieškoma būdų, kaip peržengti tautinius, rasinius ir religinius prietarus ir kaip užmegzti nuoširdžius ir atvirus santykius tarp žmonių.

Romano veiksmas vyksta Čandrapuro mieste. Vienas pagrindinių herojų – indas Azizas – protingas ir išsilavinęs gydytojas, svajojantis ne tik apie laisvą Indiją, bet ir apie supratingą visų tautų ir rasių bendradarbiavimą. Tačiau indų ir anglų santykiai įtempti. Rasinius skirtumus, pavergėjų ir pavergtųjų lemtį peržengti sunku. Azizas apkaltinamas anglės Adelos užpuolimu ir nepadoriu elgesiu su ja. Tai vos nesibaigia tragiškai ir parodo, kad tarp šių dviejų tautų normalūs santykiai kol kas neįmanomi.

Šis E.M.Forsterio kūrinys – tikra lobių skrynia indų kultūros gerbėjams. Tikslios detalės, gamtos vaizdai, žmonių ir papročių aprašymai bei į tekstą įpinti indiški žodžiai ir posakiai sukuria neparkatojamą atmosferą. Indija skaitančiajam šį romaną patraukli egzotika bei sunkiai suvokiamais prietarais ir ritualais. Pasak rašytojo, Indija europietį gali išmokyti daug ko: natūralumo, atvirumo, pagarbos ir šiltų žmogiškų santykių.

knygos1

Autorius

Edward Morgan-Forster

Atsiliepimai

Atsiliepimų dar nėra.

Būkite pirmas aprašęs “Kelias į Indiją. „Lietuvos ryto“ kolekcija. Nr.6”

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Panašios prekės

knygos1

Title

Go to Top